پیام فرستادن
چین پایه تعلیق اتومبیل سازنده
تماس با ما

تماس با شخص : Leo Lee

شماره تلفن : +86 15975611535

WhatsApp : +8615975611535

Free call

داستان: 17 سال پیروزی در همکاری با مشتریان

February 9, 2021

آخرین مورد شرکت داستان: 17 سال پیروزی در همکاری با مشتریان

زمینه:


95 امین نمایشگاه کانتون در سال 2004 ، گوانگژو. این سومین سال چین است که به WTO (سازمان تجارت جهانی) پیوست و به عضوی از زنجیره صنعتی جهانی تبدیل شد. بسیاری از بازرگانان از سراسر جهان به این کشور پر از فرصت آمدند.چند سال بعد در سال 2008 به عنوان "نمایشگاه واردات و صادرات چین" شناخته می شود.
لئو ، مدیر محصول A1 Auto Parts Connection Co. ، Ltd. ، الکس را از ساحل عاج ملاقات کرد. اولین سوال الکس را گیج کرد: "C'est combien؟"با درک اینکه الکس ممکن است قیمت را بپرسد زیرا نمونه لنت ترمز تویوتا کرولا که یک مدل محبوب است به طور گسترده در بسیاری از بازارهای آفریقا توسط تاکسی استفاده می شود.سپس لئو یک رشته اعداد را روی ماشین حساب تایپ کرد و آن را به الکس نشان داد.مرحله بعدی آسان تر و سریعتر شد زیرا به عنوان غرفه دار نمایشگاه کانتون ، کارخانه لئو تنها 70 کیلومتر با مرکز نمایشگاه فاصله دارد ، سپس آنها مرحله اول مذاکره را در دفتر کارخانه به پایان رساندند. از 2004 تا 2021 ، چهار خودرو وجود دارد فروشگاه های قطعات به طور متوالی افتتاح شده اند و کلیه محصولات از لئو تهیه می شوند.
از 17 سال همکاری با الکس ، تمام سری محصولات کل سری اتومبیل های ژاپنی به تیم A1 تحویل داده شده است.ما به او کمک کردیم تا منابع خرید را با تمرکز بر روی تمام سری محصولات در جهان ، از قسمت های ظاهری پانل های اتومبیل گرفته تا قطعات شاسی ، ادغام کند.


در حال حاضر ، ما یک تیم حرفه ای فرانسوی زبان برای ارائه خدمات به الکس داریم. در طول سال ها ، ما متعهد به بهینه سازی فرآیندهای زیر شده ایم:
- به اشتراک گذاشتن پیشرفت توسعه محصولات جدید ، و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مدل های جدید.
- ارتباط نزدیک با مشتریان را حفظ کنید ، به طور منظم خلاصه کرده و ویدئو کنفرانس را برگزار کنید.
- اطمینان از رایانه ای بودن فرآیند سفارش مشتری. سیستم سفارش سریع را برای مشتریان تنظیم کنید و داده های قطعات محبوب سریع را در بازار ارائه دهید.
- از سفارش مشتری صادر شده برای به اشتراک گذاشتن برنامه ریزی تولید و سایر اطلاعات با مشتریان ، به طوری که مشتریان درک می کنند ، انتظارات حمل و نقل.
- مشتریان اصلی را برای دریافت بازخورد و اصلاح موثر در کارهای آینده دنبال کنید.
- مراجعه مکرر و منظم با مشتریان اصلی.
- به اشتراک گذاشتن اطلاعات پیش بینی فروش و تقاضا با مشتریان.
--به اشتراک گذاری وضعیت به روزرسانی موجودی با مشتریان اصلی.


 

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما